топла производи

за нас

JS подни системи се од областа на кат брусилки, полирање, burnishers, брусење, вшмукува и дијаманти за 15 години. Нашата фабрика лоцира во Шангај и Суджоу, Кина со професионална R & D, техничка поддршка, производство и продажба тим. Нашите услуги и производи се ценети од страна на клиентите во целиот world.JS брусилки се достапни во неколку различни големини, режими на работа и водени системи, во зависност од вашите demands.JS подни системи имаат најголем број на кат брусилки, ги опфаќа сè, од мали работ мелница S320 до гигантски велосипедист мелница D1200, режими на работа на располагање во прошетка зад себе, возач и далечински управувач, управувано системи во брзина и појас.

  • CE, ISO, ФДУ
  • Барам цитат
  • ODM & ОЕМ

Избрана Производи

нашиот блог

  • Big ride on floor grinder with high efficiency

    Professional concrete floor grinder and perfect for your huge project 1. Ride on heavy duty, 1450mm working width, significantly improves your working efficiency and save labor; 2. Aluminum alloy gear box and cover; 3. Strong for your tough working environment; 4. Dual rear wheel independently dr...

  • One-stop floor solutions systems

    JS Floor Systems has been established in 2009. Specializing in floor grinders, polishers, burnishers, scrubbers, vacuum cleaners and diamond tools. Our factory locates in Shanghai & Suzhou, China with professional R&D, technical support, production and sales team. Our service and products...